2 objav / 0 new
Zadnja objava
Hormoni-akne
Pozdravljeni, 10 mesecev nazaj sem prenehala z kontracepcijskimi tabletami. Imam problem z hudimi aknami, kar predvidevam da so hormonskega izvora sem se odločila testirati hormone. Menstruacijo imam na 30-34 dni in je zelo šibka.Izvid je sledeč (stara sem 25let, test je bil opravljen 25.dan ciklusa ob 15 uri) s-FSH =1,6mIU/mL , s-Progesteron=16,71nmol/L , s-Estradiol=494,7pmol/L , s-Testosteron=0,91nmol/L , s-Kortizol=406,4nmol/L Hvala za mnenje in pomoč.
Ivica Flis Smaka's picture
Pozdravljeni, po prenehanju uživanja kontracepcijskih tablet, se lahko poruši ravnovesje hormonov in posledično stanje kože. Dolžina ciklusa kaže na nestabilen prvi del ciklusa in estrogensko šibkost, kar pa po priloženih meritvah ni povsem zanesljivo. Vsekakor preglejte tudi svoje prehranske navade, ki vam lahko zelo škodujejo, najbolj škrob in hidrati. V tem primeru je nujno,da najprej izločite iz hrane vse oglj.hidrate in s tem vse sladkarije, zaužiti morate dovolj tekočine in zdravih olj. Telo potrebuje vsaj 4 mesece, da se prečisti (tudi zdravil), a če niste pozorna na hrano, se čas zeloooooo podaljša. Lep pozdrav, Ivica Flis S.

Dodaj nov komentar